A legegyszerűbb felhasználási mód, ha az útifűmaghéjat bármilyen kész ételhez felhasználjuk, mely nem tartalmaz elég rostot. Ilyen például a fehér vagy félbarna kenyér, amelyeknél pástétom készítéséhez, vagy a vajhoz keverve, esetleg fűszeres olajhoz keverhetjük.

Főzelékeknél azon túl, hogy sűríthetjük is vele, a fehér liszt helyett rostdús alternatíva. Akár kész levesbe is tehetjük rántás helyett vagy gabonaételek, világos tésztaételek szószaiba keverve. Így biztosíthatjuk a napi szükséges rostadagot. Amire figyeljünk, hogy megnöveli a vízszükségletet, használatakor növeljük vízfogyasztásunkat!


Általános hozzávalók

1 tál, jóformán bármilyen étel

1 kanál útifűmaghéj

Útifűmaghéjjal tetszés szerinti pudingot készíthetünk.

 


KÓKUSZOS GYÜMÖLCSPUDING

Hozzávalók

10dkg reszelt alma vagy reszelt körte

mazsola

finomra darált kókusz reszelék

2,5 dl kókusz tejszín

0,5 dl almalé

darált dió, vagy darált mandula

1 kávéskanál útifű maghéj

Elkészítés:

A reszelt vagy botmixerrel pépesített gyümölcsöt keverjük össze darált dióval vagy mandulával és pici almalébe áztatott mazsolával.

A kókusztejszínhez adjuk hozzá az almalevet és annyi  útifűmaghéjat, amennyi puding állagúvá sűríti(kb 1 kávéskanál), ezután rétegesen tegyük kis poharakba. Szórjuk meg a tetejét finomra darált kókusz reszelékkel és hűtsük le.


VANÍLIÁS MEGGYLEVES (főzés nélkül)

1 kg meggykompót

0,8dl vaníliás szójatej

2dl rizstejszín

1 ek útifű maghéj

4 ek méz

reszelt citrom, fahéj, szegfűszeg, bourbon vanília

Meggykompótot használjunk, vagy tetszés szerint egyéb kompótot, mivel a nyers gyümölcs megerjed és alkoholt képez a gyomrunkban, ha bármi egyébbel keverve fogyasztjuk.

A meggynek a felét turmixoljuk össze a szójatejjel és a rizstejszínnel. Adjuk hozzá a mézet és a fűszereket. Keverjük össze az útifű maghéjjal, hogy sűrűbb állagot kapjunk, majd helyezzük bele az egész meggyeket. Tegyük hűtőbe egy órára és fogyasszuk hidegen.